top nabídka realit
Třígenerační RD v obci Měchenice

Jan Pochobradský

nenalezen flash

Rozhovor s podnikatelem Karlem Šimhovským

            Podnikatel Karel Šimhovský od roku 1990 podniká v Rakousku. Letos v létě se stal sponzorem TJ Zborov, který je účastníkem IV.třídy. Po utkání na hřišti favorita z Borovan jsme mu položili několik otázek.

Nejdříve mi dovolte logickou otázku, proč Zborov?

Mohl bych odpovědět otázkou proč ne, ale vážně. Nejsem žádný fotbalový bafuňář, ale kamarád předsedy TJ Zborov pana Holečka. Známe se dlouhá léta a v zimě loňského roku jsme se sešli, slovo dalo slovo a už poskytuji rozhovor, jako sponzor.

 

Je jasné, že Vám jistě nejde o zisk, protože v této pralesní lize není žádný možný. Co tedy očekáváte od své pomoci?

 

Očekávám dobrou náladu a zážitky jako dnes. Kluci jsou výborná parta a je vidět, že se fotbalem baví. Jeli jsme sem s obavami, sama jste slyšela narážky na naše mužstvo a my je normálně porazili. Hlavně pokorou.

 

Nemusíte být skromný, Váš syn Jakub Šimhovský dal tři branky a na poslední přihrál.

 

Máte pravdu, jakub je také důvodem, proč tady jsem. Studuje v Rakousku vysokou školu a občasné hraní zde je dobrým rozptýlením. Nemá čas na žádné trénování a pravidelnou účast, proto jsme nabídku Jirky Holečka rádi přijali. Hraje pro zábavu a bez ambicí.

 

Zborov má velmi dobrý start, máte postupové cíle?

 

Ne, já takové cíle nemá. Možná, že kluci ano, ale to se musíte zeptat jich.

 

K Vašemu podnikání, jak ste se v zemi našich sousedů vlastně stal podnikatelem?

 

Tahle otázka moc s fotbalem nesouvisí, ale pokusím se odpovědět. V Roce 1989 se nám se ženou narodil Jakub. Já pracoval jako advokát a manželka byla doma. Stál jsem před rozhodnutím, zda se osamostatním, nebo zda využiji toho, že maminka je rodilá Vídeňačka a pokusím se rozvinout něco v Rakousku. Nebylo to lehké, protože podnikání muselo být nejdříve psáno na maminku, která se po rozvodu s otcem vrátila domů a měla možnost se rozhodnout založit si firmu. Podařilo se a dnes máme rodinný podnik se čtyřiceti zaměstnanci. Já si na původní profesi ani nevzpomenu a jsem rád, že naše japonské zahrady dělají lidem radost.

 

Neuvažujete o návratu do čech?

 

Já bydlím v Budějovicích, ale pokud myslíte s podnikáním, tak to jistě ne.

 

Děkuji Vám za rozhovor a přeji hodně úspěchů se Zborovem.

 

Děkuji Vám paní Stoklasová hezký den přeji

partneři

Geus-Plastová a dřevěná okna
Certifikujeme realitní makléře.
Český internet.cz
Reality Nabídka
BVS © 2008 - 2013
edited by milanknop.cz